Варто зауважити, що яким би комфортабельним або просунутим як в технічному, так і ортопедичному плані не було сидіння при тривалих переїздах, вже через кілька годин сидячого положення людина починає відчувати дискомфорт в області попереку і шийних відділах хребта. І стосується це не тільки водія, але і пасажирів, які супроводжують його в подорожі, так як вони, по суті, перебувають в ідентичних умовах.
Помилки при посадці водіїв в машину :
Неправильна посадка в автомобіль - одна з найбільш поширених причин захворювання спини автомобілістів. Справа в тому, що кожен другий водій регулює водійське сидіння, виходячи з власних уподобань комфорту, повністю ігноруючи рекомендації щодо правильної посадки з боку медицини. При цьому варто відразу повідомити, що мова йде не про посадку з боку зручності водіння автомобіля, а з боку правильності регулювання спинки, підголівника та сидушки водійського крісла по висоті.
Основними ознакою неправильної посадки вважається спинка сидіння, що знаходиться практично в напівлежачому положенні. І нехай на перший погляд така посадка здається водієві зручною, поскільки вона дозволяє перебувати в розслабленому стані для шиї і плеч, однак при цьому все навантаження «направляється» на поперек. А як результат, вже через кілька місяців такої їзди водій зіткнеться з першими ознаками і «принадами» остеохондрозу.
Кілька слів про правильне регулювання сидінь
1 Підборіддя водія трохи підняте
2 Коліна водія мають знаходитися трохи вище рівня стегна
3 Спина повинна повністю контактувати зі спинкою сидіння, при цьому поперек також повинен бути максимально притиснутий до спинки, а не бути у підвішеному стані.
У підсумку, спина водія повинна стикатися зі спинкою сидіння в трьох місцях: попереку, лопатках і плечах, що дозволить істотно знизити навантаження на спину. Якщо ж з яких би то не було причин водієві не вдається підлаштувати водійське сидіння за всіма «канонами», необхідно скористатися спеціальними аксесуарами у вигляді поперекових подушок і накладок на водійське сидіння
Перебуваючи в дорозі
Навіть у тих випадках, коли водій, перебуваючи за кермом свого автомобіля, не відчуває якогось дискомфорту і не відчуває втоми, фахівці все одно рекомендують робити періодичні зупинки. Робити їх варто як мінімум один раз в 2-2,5 години - це дозволить спині водія трохи відпочити і розслабитися. Під час зупинок лікарі рекомендують трохи походити, а при наявності сили волі - зробити невелику розминку для спини, яка в майбутньому відповість своєю вдячністю тим, що не буде викликати ніяких додаткових проблем. Ось кілька простих вправ, які не потребують особливих навичок і багато часу:
Поділитися :