Перше, що потрібно зробити - це подбати про шини автомобіля. Для правильної та безпечної експлуатації автомобіля взимку необхідні також морозостійка гальмівна рідина, масла, підготовка акумулятора .
Які ж правила допоможуть вам "вижити" на дорозі взимку? Перше, про що потрібно пам'ятати - забудьте про високу швидкість і різкий ривок з місця. Рушайте з місця плавно, і розганяйтеся дуже обережно. Слизька дорога, горби, ями або різке гальмування можуть привести до катастрофічних наслідків при їзді на високій швидкості .
Будьте пильні на дорозі взимку, вас може чекати безліч прихованих небезпек: ями в дорогах, сторонні предмети, приховані під снігом, і інші несподіванки.
1 У зимовий період дуже бажано гальмувати двигуном. Гальмування двигуном врятує вас від несподіваних і катастрофічних наслідків. При гальмуванні НЕ двигуном є ймовірність різкості рухів вашої техніки, що може привести до різкого повороту і некерованості автомобілем.
2 Робити зупинку, так само як і гальмування, найкраще двигуном. Зупинятися потрібно повільно і плавно, щоб не виникало блокування коліс. Потрібно виробити силу гальмування, тобто потрібно відчувати свою машину для того, щоб знати, з якою силою натискати на педаль гальма.
Продовжуючи тему "відчування вашої машини", зауважимо, що це дуже важливо - водій і машина повинні бути одним цілим. Не радимо сідати новачку перший раз за кермо в зимовий період, поскільки це може бути небезпечно . Відчуття машини найбільш важливо при повороті керма - водій повинен знати, наскільки потрібно повернути кермо, щоб змістити свою машину в сторону. Зимові дороги люблять точні і плавні повороти - в іншому випадку вас може просто занести в бік. Професіонали радять виробляти цю навичку до того, як ви виїдете на велику дорогу, до того ж, якщо це відбувається взимку.
3 Управління машиною багато в чому залежить від приводу автомобіля. Якщо у вашої машини передній привід, вона тримається набагато краще на ковзкій трасі або на льоду. Максимальна швидкість, яку можна дозволити собі в зимовий період, керуючи автомобілем з переднім приводом, становить приблизно 80 км / год. Якщо ж у вас конструкція трансмісії автомобіля - задній привід, то максимальна ваша швидкість повинна бути не більше 60 км / год. Машини з заднім приводом на ковзкій дорозі часто менш керовані.
Повнопривідні автомобілі - лідери за якістю їзди на зимовій дорозі. Водії таких машин можуть дозволити собі швидкість до 100 км / год, але ніяк не більше. З повним приводом ви можете відчувати себе на дорозі більш впевнено, але, звичайно, потрібно знати міру, тому що в екстрених ситуаціях і повний привід може не допомогти.
Що ж по суті справи може піднести нам зима? - це може бути як снігопад, так і ожеледь. Снігопад менш проблематичний для водія, якщо забути про те, що сніг через деякий час перетворюється в "снігову дорожню кашу", в якій можна застрягти - в таких випадках радимо не поспішати і сильно не газувати, а плавно і потихеньку виїжджати, щоб не зарити машину ще глибше.
Які ще небезпеки можуть підстерігати водіїв взимку? При сильних снігових замётах існує небезпека потрапити в замет, з якого виїхати часом непросто. Ожеледь, мабуть, найнебезпечніше, що може бути на дорозі, тим більше, якщо ховається він під сніговим покривом. Під впливом холоду і льоду дорога розбивається, утворюються ями. Будьте пильні і обережні на зимовій дорозі !
Поділитися :