автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Автоматичні КПП

Автоматичні КПП

9/05/2019

Автоматичні КПП набули великого поширення і продовжують прискореними темпами витісняти з автомобільного ринку коробки МКПП - звичну в нашій країні «механіку».

На жаль, багато автолюбителів знають про коробку-автомат тільки те, що вона в залежності від умов руху автомобіля без втручання водія підбирає передавальне число, тим самим полегшуючи процес управління машиною. Але також важливо знати, як коректно використовувати даний технічний вузол, щоб він не вийшов з ладу раніше терміну, заявленого його виробником.

Чим зручна автоматична КПП ?

При використанні автоматичної КПП істотно полегшується процес навчання початківця водія навичкам водіння, оскільки учень не відволікається на переключення між швидкостями і може більше уваги приділити дорожній ситуації . При повсякденній їзді на автомобілі, а особливо в тривалих поїздках, відсутність необхідності постійно маніпулювати важелем і зчепленням також істотно знижує рівень втоми.

Але при всіх перевагах АКПП - такий механізм не бездоганний: він вимагає до себе більш уважного і обережного ставлення, ніж класична коробка «механіки». Перш ніж познайомитися з рекомендаціями щодо використання «автомата», потрібно розібратися, які режими він надає водієві.

Важіль в класичній АКПП може приймати такі положення:

1 Паркінг (P). З даного положення виконується запуск двигуна, в нього ж необхідно повернути «автомат», коли рух машини повністю припинено.


2 Реверсний хід (R). Чи включається в ситуації, коли потрібно рухатися заднім ходом.


3 Нейтральний режим (N). У цьому положенні мотор автомобіля працює вхолосту, крутний момент від нього до коліс не передається. Використовується при короткочасних зупинках (на перехрестях) або в процесі виконання буксирування.


4 Рух вперед (D). Призначений для стандартної їзди. В ході руху передачі перемикаються автоматично, при натисканні на акселератор.


D-режим в сучасних виконаннях має кілька підрежимів: L (D1), D2, D3, OD.
L (D1)
- «виключно 1-я передача». Використовується, коли автомобіль розвиває швидкість не вище 25 км / год, і при цьому є необхідність гальмувати двигуном. Цей режим оптимальний в міських пробках, а також в умовах слизької дорожнього покриття (бруд, ожеледь, сніг), гірської дороги або по пересіченій місцевості.

Важливо завжди пам'ятати, що в режимі L (D1) не можна розвивати високу швидкість, оскільки це обов'язково призведе до заносу ! Також слід враховувати, що застосування звичайного режиму D на крутому підйомі, швидше за все, призведе до неконтрольованої зупинки машини або навіть поломки, а режим L при належному водінні здатний впоратися з ситуацією без проблем.

Назва режимів D2, D3 розшифровується як «перші дві» і «перші три» передачі відповідно і обмежують максимальну передачу. Їх активують, коли неможлива нормальна рівна їзда, присутні постійні гальмування, спуски чергуються з підйомами. Режим D2 активують, якщо швидкість машини не перевищує 50 км / год. Режим OD (овердрайв) використовують тільки тоді, коли швидкість автомобіля перевищила 75 км / год. Даний режим ефективно скорочує споживання палива на трасах, але якщо швидкість знижена до 70 км / ч, з нього необхідно вийти.

Розширені режими АКПП :

1 Економічнй (E), - створює плавне і розмірене рух машини, сприяючи тим самим економії палива


2 Спортивний (S), - забезпечує більш різкі розгін і гальмування автомобіля, роблячи машину динамічніше, маневреннее. При цьому паливо двигуном споживається в набагато більших обсягах


3 Зимовий (W), який забезпечує рух з місця відразу з 3-й або 2-й передачі, що полегшує рух заледенілим або засніженому дорожньому покриттю. Влітку даний режим активувати не рекомендується, оскільки його використання створює велике навантаження і веде до перегрівання коробки


Оскільки автовиробники постійно модернізують свої автоматичні коробки, в якихось моделях вони можуть мати і інші додаткові режими. Автомобілісту варто уважно вивчити інструкцію конкретного автомобіля, сідаючи за кермо.

Правила експлуатації АКПП :

  • Режими паркінгу, заднього ходу або руху вперед можна активувати тільки тоді, коли автомобіль повністю перед цим зупинений.

  • Зміну режиму на високій швидкості слід виконувати дуже продумано і акуратно. Наприклад, активація режиму L або D2 в момент, коли автомобіль рухається зі швидкістю понад 100 км / год, гарантовано призведе до заносу, оскільки викличе різке зниження швидкості.

  • Рушати з місця і гальмувати потрібно плавно. Чим частіше здійснюється різке гальмування або ривок вперед, тим більша ймовірність, що під час перемикань будуть з'являтися незаплановані різкі ривки автомобіля.

  • АКПП не пристосована для того, щоб здійснювати буксирування інших автомобілів. Водій на машині з «автоматом», що витягає іншу машину з грязі, ризикує своїм авто !

  • Якщо машина забуксувала, не потрібно намагатися виїхати за рахунок акселератора. Для власників АКПП доступні два варіанти: підштовхнути авто зовні або дочекатися допомоги

  • При використанні режимів D2, D3 і L неприпустимо перевищення рамки червоного сектора на тахометрі

  • Буксирувати машину з «автоматом» можна не далі 50 км. Допустима швидкість при такій буксируванні - 45-50 км / год. Якщо продовжувати рух неможливо, найкраще відмовитися від ідеї буксирування і викликати евакуатор.

  • Спільно з режимом паркінгу необхідно в обов'язковому порядку використовувати ручне гальмо.

  • Не можна заводити автомобіль за допомогою буксирування - це може привести до поломки коробки передач

  • Якщо автомобіль потрапив в пробку або потрібно виконати коротку зупинку, не можна застосовувати режим N. Дане застереження особливо важливо для тих, хто перед використанням авто з АКПП мав досвід їзди на "механіці": слід пам'ятати, що «N» на автомобілях з АКПП і « нейтралка »на авто з механічною коробкою - це абсолютно різні поняття! Для автомата «N» - це екстрений режим, що відключає працюючий двигун від ходової частини авто.

  • При зупинці автомобіля під ухилом не варто забувати стояночний тормоз - це збереже блокіратор

  • АКПП дуже чутлива до типу масла і різним присадкам. Слід використовувати тільки ті, що заявлені в документації виробника

  • Якщо перед автовласником поставлена мета забезпечити коробці передач довге життя, не варто нехтувати зазначеними термінами планового техобслуговування. Це відноситься також і до ситуацій, коли водій не надто інтенсивно експлуатує свою машину.

    Поділитися :

    Заплануйте уроки водіння у нас !