автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Гідропланування і як з ним боротися?

Гідропланування і як з ним боротися?

29/04/2019

Гідропланування (аквапланування) – це втрата зчеплення шини з поверхнею дорожнього полотна через шар води на його поверхні. Як випливає з самого слова, це буквально ефект плавання по поверхні води - він виникає, коли автомобіль на занадто великих для поточних умов швидкостях в’їжджає в калюжу або інше скупчення води. Головна небезпека при цьому – повна втрата зчеплення з дорогою.

Головним фактором аквапланування є надмірна швидкість. Шина звичайного автомобіля має водовідвідні канавки, розраховані на відведення певної кількості води . Коли ж автомобіль на великій швидкості в’їжджає в калюжу або просто на дуже мокру дорогу, шина може просто фізично не впоратися з відведенням такої кількості води. В результаті в зоні контакту виникне водяна плівка між шиною і дорогою, і зчеплення з дорогою погіршиться.

Фактори збільшення ризику аквапланування :

  1. Першим і головним фактором є надмірна швидкість
  2. Товщина водяної плівки – це другий логічний фактор
  3. Кінцева глибина протектора шини – третій з найголовніших чинників, що впливають на потенційний ризик виникнення аквапланування. Чим менша глибина канавок, що відводять воду, тим менше цієї самої води вони можуть відвести

Ще кілька факторів, від яких залежить можливість прояву цього небезпечного ефекту – це тиск в шинах - приспущені шини підвищують ризик аквапланування, технічний стан підвіски автомобіля, його маса і стан дорожнього полотна - чим рівніша і краща дорога, і чим менше на ній горбків, нерівностей і опуклостей, тим рівніше на ній розподіляється вода – і тим вищий ризик аквапланування.

Cпосіб уникнути ефекту аквапланування :

- вибирати правильну швидкість руху. Крім швидкості, потрібно пам’ятати і про траєкторію: шини максимально ефективно відводять воду при рівномірному русі по прямій, і в повороті можуть бути трохи менш ефективними. Тому повороти слід проходити повільніше, ніж зазвичай.

Якщо ж ви вже відчуваєте, що автомобіль раптово «поплив», то головне – не крутити кермом і не бити по гальмах. - оптимальним сценарієм дій при акваплануванні є гальмування двигуном без зміни положення керма. Якщо автомобіль «поплив», потрібно відпустити газ і не робити різких рухів.

Загальна рекомендація :

- не в’їжджайте на мокрі ділянки на дуже великій швидкості і не намагайтеся різко рулити або гальмувати, коли одна зі сторін автомобіля знаходиться «на воді».

Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !