автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Як не заснути за кермом

Як не заснути за кермом

3/06/2019

Безперервне перебування за кермом автомобіля тривалий час небезпечне не тільки втратою концентрації уваги водія, але і тим, що водій який втомився ,легко може заснути безпосередньо за кермом машини.

Про сумні наслідки такого сну навряд чи потрібно комусь розповідати.

Існує три основних рекомендації, про які чув, мабуть, кожен автолюбитель :

1 - не варто сідати за кермо автомобіля в нічний час доби, якщо поїздку можна відкласти на інший час. Особливо небезпечно їхати в ніч після завершення робочого дня. У тому випадку, якщо тривалого нічного пересування за кермом не уникнути, потрібно постаратися перед поїздкою добре виспатися.


2 - протипоказано сідати за кермо в разі відчуття ще перед поїздкою втоми або фізичної слабкості.


3 - якщо вже під час поїздки стала проявлятися втома і з'явилося бажання спати, потрібно, як можна швидше зупинитися, щоб відпочити і зробити перерву в русі. В ідеальній ситуації, краще подрімати. Навіть 20-хвилинний сон допоможе зняти втому і стан сонливості..


Коли мова заходить про далекі поїздки, слід усвідомлювати, що для кожної людини поняття дальності буде характеризуватися індивідуальними особливостями. Загальноприйнятих критеріїв «далекої дороги» не існує. Адже багато що залежить від таких факторів, як стан дорожнього покриття і завантаженість дороги, досвід і фізичний стан водія, а також технічні можливості автомобіля. Промчати 400-500 кілометрів на сучасному автомобілі по вільному від машин шосе літнім днем набагато простіше, ніж подолати 150-200 км шляху по забитій пробками або засніженій дорозі . Тривалою автоподорож можна вважати поїздку, яка вимагає провести за кермом автомобіля більше п'яти годин, без урахування часу на зупинки .

Тривалі поїздки потрібно обов'язково планувати заздалегідь. Крім ночі, протягом решти доби існують періоди часу, коли людина в значній мірі схильна до сну у проміжках з 4 до 5 і з 10 до 11 годин ранку, а також з 16 до 17 і з 22 до 23 години вечора .

Тривалу поїздку не варто здійснювати на самоті. Дуже ефективним способом боротьби проти сну за кермом є участь в жвавій бесіді або обговорення чогось.

При відсутності пасажира можна слухати музику або включити аудіокнигу. При цьому, не варто занадто захоплюватися прослуховуванням аудіокниг. Монотонне бурмотіння, що доноситься з автомобільну акустичну систему, може зіграти злий жарт, виконавши роль колискової. З цієї ж причини, рекомендовано чергувати тип музики, змінюючи швидкі і повільні ритми, а також гучність / тривалість звучання.

Перерви і зупинки в дорозі

1 Важливим моментом не тільки для боротьби з засинанням, але і для запобігання захворювань, спровокованих тривалим сидінням в одній позі (варикозного розширення вен, геморою і інших), стануть зупинки в дорозі. Дуже важливо, не просто зупинятися кожні 200 - 250 км шляху, а виходити з автомобіля і робити кілька елементарних вправ або просто прогулятися біля машини. Повернувшись в салон автомобіля, можна трохи поспати, якщо в цьому буде потреба.


2 Допомагає підбадьоритися свіже холодне повітря, що надходить з відчиненого вікна автомобіля. Зупинившись, можна вмиватися холодною водою. Курцям не варто сподіватися на сигарети. Куріння за кермом лише посилює втому


Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !