автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Як правильно заряджати акумулятор

Як правильно заряджати акумулятор

7/06/2019

Кожен водій хоч раз стикався з проблемою : розрядився акумулятор. Як же правильно його зарядити? Що для цього потрібно? Чи небезпечно це? І ще безліч інших питань виникає в голові автолюбителя.

Перевіряємо зарядку акумулятора :

Для перевірки заряду можна використовувати мультиметр або просто заміряти щільність електроліту за допомогою ареометра. Якщо батарея заряджена повністю, то щільність електроліту повинна бути 1.28 гр / куб.см. Щільність 1.2 гр / куб.см говорить про те, що акумулятор розряджений на половину, а повністю розряджена батарея має щільність електроліту не більше 1.1 гр / куб.см. Щільність потрібно вимірювати у всіх банках, причому відмінність в щільності від 0.1 і вище означає, що є проблеми, і акумулятор потрібно ретельно перевірити.


Заряджаємо акумуляторну батарею

Для цього знадобиться зарядний пристрій. Принцип роботи у нього такий: перетворення змінного струму в постійний. У зарядних пристроїв є варіатор, який змінює напругу, силу струму, сигнальні індикатори та інформаційне табло. Щоб зарядити акумулятор 12В, необхідно зарядний пристрій 16В.

Батарею можна заряджати, не знімаючи з автомобіля, або вдома, принципової різниці немає. Головне - дотримуватися техніки безпеки. Перш ніж зняти клеми, очистіть акумулятор від бруду і пилу, потім перевірте, чи немає пошкоджень, течі. Одягніть рукавички і відкрийте пробки, оцініть колір електроліту. В ідеалі він повинен бути прозорим, але якщо колір темний, в ньому є пластівці - швидше за все це наслідок короткого або постійного замикання пластин. У цьому випадку потрібна заміна акумулятора. Якщо ж все в порядку, можна приступити до зарядки. Підключаємо клеми, а потім підключаємо зарядний пристрій.

Використання постійного струму

Даний метод зарядки вимагає постійної присутності, уважності, і дуже важливе коригування Амперажу протягом всього часу. Для батареї в 60 А потрібно 20-годинна зарядка струмом в 6 ампер, потім струм зменшується до 3 ампер, а при досягненні напруги 15 В, сила струму повинна бути 1.5А. На заключному етапі виділяється велика кількість газу. Недоліками цього способу є значне газовиділення і необхідність постійного контролю

Використання постійної напруги

При такому методі спостерігається пряма залежність рівня заряду акумулятора і величини зарядної напруги. Цей метод найбезпечніший, а головне - не вимагає постійного контролю. Коли батарея зарядиться, загориться індикатор. Напруга справної і зарядженої батареї 14.4В.

Комбінований спосіб

Велика частина сучасних зарядних пристроїв заснована на цьому способі. Спочатку батарея заряджається постійним струмом, потім постійною напругою. Такі пристрої автоматичні, при повній зарядці вони відключаються.


Експрес-зарядка

Дуже часто водіям потрібна дуже швидка підзарядка. До такого способу не можна вдаватися часто, адже це шкодить акумулятору. Спочатку потрібно зняти акумуляторні клеми, очистити їх, під'єднати клеми зарядного пристрою з дотриманням полярності. Виставте струм на максимальний рівень, почекайте 20 хвилин, після цього акумулятор встановлюється назад на автомобіль, і заводиться двигун. Але якщо батарея розряджена більш ніж наполовину, то цей спосіб марний.


Глибока зарядка

Якщо дозволяє час, обов'язково потрібно провести повну зарядку. Це буде більш оптимальним варіантом для вашого акумулятора. Рівень струму ставиться на мінімальний рівень, зарядка встановлюється приблизно на 10 годин. На тривалість заряджання впливає тип зарядного пристрою і акумулятора, глибина розряду, температура повітря і багато іншого. Повну зарядку автомобільної батареї можна визначити за допомогою стрілочного покажчика, дисплея .

Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !