автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Ночівля в автомобілі

Ночівля в автомобілі

14/07/2019

Іноді ночівля в автомобілі стає реальністю, якщо вже ніч застала вас за кермом, потрібно зробити все для того, щоб провести її якомога комфортніше

Якщо ви надумали зробити далеку подорож то без ночівлі в дорозі вам просто не обійтися. Але для цього зовсім не обов'язково брати намет - відмова від нього дозволить заощадити місце в авто і час на його встановлення. Непогано виспатися можна і в машині, потрібно тільки знати як.

Вивчаємо салон свого транспорту

Якщо ви не є власником джипа або пікапа, то у вас теж є можливість забезпечити собі місце для відпочинку. Зробити це можна в кожному автомобілі. Подивіться, чи може салон вашого авто об'єднатися з багажником, наскільки можуть бути відхилені сидіння. В інтернеті є ролики, де показується, як тісний салон облаштувати так, щоб в ньому було комфортно ночувати.

Звичайно, якщо ваш салон - "трансформер", то облаштувати рівну площадку в ньому буде неважко. А якщо ні, тоді потрібно спробувати передні крісла зрушити вперед якнайдалі, а задні розкласти. В утворені порожнечі можна помістити елементи спорядження - сумки, рюкзаки та інше. Дуже корисно брати з собою в далекі поїздки надувні килимки. Їх можна постелити поверх і тим самим забезпечити собі комфортну ночівлю.

Багажник на даху

Такі пристрої використовуються для вивільнення простору в салоні. Існують різні варіанти багажників, але краще вибрати ті з них, які здатні відкриватися в різні боки. Якщо у вас високий автомобіль, то можна возити з собою складну драбину для полегшення вивантаження багажника.

Майте на увазі, що заводські замки на додаткових багажниках дуже легко відкриваються. Тому якщо ви збираєтеся відлучатися, краще повісити замок складніший або не класти в багажник цінні предмети.

Організація ліжка

Якщо салон вашого автомобіля дозволяє облаштувати в ньому спальне місце, його (місце) можна застелити звичайними домашніми матрацами та подушками. Але якщо ж для ночівлі доводиться кожен раз складати і розкладати крісла, тоді краще використовувати більш компактні приналежності - спеціальні надувні килимки для ночівлі в машині. Згорнутими вони займуть зовсім небагато місця.

Використовувати їх можна не тільки в машині, але і під час ночівлі в наметі або навіть у себе вдома.

Захист від спеки і комарів

Від сонячних променів в салоні можуть врятувати тільки штори. У продажу є безліч найрізноманітніших варіантів штор для автомобільних салонів. Ще один хороший засіб для боротьби зі спекою - світловідбивачі, які кріпляться на переднє скло.

На ніч обов'язково потрібно залишити вікна відкритими, щоб дати можливість повітрю циркулювати - так в салоні не буде занадто душно і не збереться конденсат. Для створення тяги потрібно відкрити як мінімум 2 вікна з протилежних сторін. Для додаткового зниження вологи рекомендується використовувати вологопоглиначі. А для запобігання попадання всередину комарів можна застосувати москітні сітки на вікна. У магазинах продаються сітки з можливістю легкого монтажу.

Різні корисності

  1. Спорядження найкраще упаковувати в спеціальні пластикові контейнери. В об'ємні пристосування можна не тільки складати речі - їх застосовують для заповнення пустот, що утворюються під час складанні сидінь. У контейнери можна помістити що завгодно - матраци, килимки, одяг. Застосовуються вони і в якості тари для вмивання або прання білизни. Є міцні контейнери, які цілком можна використовувати як столи або сидіння під час прийому їжі на природі.
  2. Обідати в салоні авто не дуже зручно, тому в далекі подорожі рекомендується брати з собою великий тент. З його допомогою під час прийому їжі можна врятуватися від негоди. Для економії часу можна здійснити спрощену установку тенту. Для цього один його кінець фіксується на автомобілі, для чого використовуються кріпильні шнури з гачками. Потім тент розтягується, і друга його сторона фіксується на стійках або на звичайних дерев'яних кілочках. А є і тенти, які натягуються над машиною. Це просторі намети. Як правило, в їх оснащення входять і москітні сітки.
  3. В Європі автолюбителі беруть з собою в поїздки велосипеди. Для їх перевезення використовуються спеціалізовані кріплення. Велосипед потрібен не просто для катання і для того, щоб можна було розім'ятися - якщо в дорозі ви зупиняєтеся на пару діб, то автомобіль доведеться облаштувати на стоянці. Ось тут і стане в нагоді велосипед, на якому можна здійснювати поїздки в найближчі магазини.
  4. Бувалі мандрівники рекомендують використовувати налобний ліхтарик, поскільки вбудовані освітлювачі автомобіля горять не надто яскраво і при цьому витрачають багато енергії. Акумулятор цілком може розрядитися, якщо випадково залишити світло включеним. Якщо закріпити ліхтарик на скляній банці, то вона буде виконувати роль розсіювача світлових променів. Таким чином можна висвітлити салон яскравим світлом. Для освітлення салону можна використовувати і світлодіодну лампу. Краще вибрати варіанти, що передбачають наявність акумулятора.

Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !