автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Культура водіння

Культура водіння

6/08/2019

Агресія, дратівливість і просто бажання деяких індивідуумів самоствердитися в процесі водіння провокують не тільки неприємні враження у автолюбителів, але й ДТП.

Можна списувати багато чого на погані дороги , велике скупчення автотранспорту, але навряд чи автомобіль в змозі самостійно проїхати на червоне світло, зайняти чуже місце для паркування або відпустити нецензурну репліку в бік іншого водія.

Типаж водія, яка людина сидить за кермом ?
Психологи розподілили портрет наступним чином :

Хам
Справжнє прокляття автомобілістів. Хами зустрічаються всюди і у величезних кількостях (культурне виховання у нас здорово кульгає), але на дорогах вони всі як один виходять з латентного стану. Відмінними ознаками поведінки водія-хама є різке підвищення концентрації автомобільних гудків, нецензурних виразів і роздратованих інтонацій. Спроби урезонити подібний екземпляр викликають посилений шквал обурення і нецензурної лексики. Навіть створивши аварійну ситуацію, подібний суб'єкт буде гучно звинувачувати всіх навколо із завидною завзятістю і не соромлячись у виразах.

Егоїст
На відміну від хама, егоїст НЕ буде сповіщати всіх навколо про свою появу. Він просто спокійно й інтелігентно займе ваше місце на стоянці або підріже в пробці. На вимогу вести себе пристойно він прислухається і, поблажливо посміхнувшись, пристойно відповість, що він виявився спритнішим, ніж ви. На прохання допомогти егоїсти реагують так само - ввічливою відмовою або зробивши вигляд «знати нічого не знаю».

Агресивний позер
Ця категорія водіїв не тільки не визнає джентльменської поведінки на дорогах, а й всіляко намагається показати, що зневажає цей анахронізм. І справа не обмежується нешкідливими, хоч і прикрими витівками стосовно колег-автолюбителів. Агресивний позер не визнає ні правил дорожнього руху, ні здорового глузду.
Психологи причиною такої поведінки називають комплекс меншовартості, звичайні громадяни - дурість, але факт залишається фактом - такий водій на кожному кілометрі намагається довести, наскільки він крутий. Він мчить на червоний, ігнорує обмеження швидкості і вважає, що зебра намальована для того, щоб перетнути її на піку розгону, а ДАІ існує тільки для того, щоб їх несправедливо карати. Найчастіше винуватцями ДТП стають водії саме цієї категорії.

Нешкідливий позер
На відміну від агресивного, нешкідливий позер обмежується різними аксесуарами, якими обважує і укомплектовує своє дітище. Його можна відразу пізнати за новітньою акустикою, яка працює на повну гучність, необмеженої кількості різних додаткових елементів в самих непередбачуваних місцях та іншої атрибутики.
Це не так вже і страшно, принаймні в порівнянні з попередніми типажами.

Безтурботний ангел
Велика частина представників цієї категорії - жінки. У кіно нам не раз демонстрували представниць такого виду - однією рукою вона фарбує вії а все інше надано на волю долі. У реальності, звичайно, не все так перебільшено, але для багатьох представниць слабкої статі підфарбувати губи, написати СМС або поговорити з подругою по телефону в процесі їзди цілком звично.
Втім, чоловіка, що однією рукою утримує кермо, а другою гортає телефонну книгу і скоса поглядає на дорогу, теж нерідко можна зустріти на автостраді.

Водій-джентльмен
Йому не потрібно нагадувати, що таке водійська етика. Він тактовний, з повагою ставиться до інших автомобілістам, ввічливий і завжди прийде на допомогу, якщо це потрібно. Ці люди не порушують ПДР (по крайній мірі, з ризиком для інших людей), приділяють достатньо уваги дорозі і відчувають себе за кермом упевнено.

Крім правил дорожнього руху, описаних в нормативних актах, існують негласні правила поведінки на дорозі, якими не нехтує жоден поважаючий себе водій.:

Проїхати повз зламаного автомобіля і не запропонувати допомогу можна лише в тому випадку, якщо у тебе ДІЙСНО немає часу. Навіть якщо ви вважаєте, що не зможете допомогти, то зупинитися і підтвердити / спростувати свої припущення не складно. Іноді людині досить декількох літрів бензину, щоб доїхати до заправки або інструменту, якого у нього не виявилося.

Він не стане грубити, тим більше без причини, підрізати в пробці або тиснути на клаксон, як одержимий, якщо попереду стоїть автомобіль раптом забарився на світлофорі. Про нецензурної лайки на адресу іншого учасника руху та демонстрації невдоволення з вікна автомобіля і говорити не варто.

Адекватний водій завжди дотримується правил дорожнього руху.

Правильна парковка також багато значить. Недбайливі водії люблять зайняти чужу територію, поставити машину таким чином, щоб перекрити виїзд або припаркуватися поперек, займаючи два місця.

Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !