автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдв'яними святами

Олексій Мочанов про експлуатацію автомобіля зимою

Олексій Мочанов про експлуатацію автомобіля зимою

29/11/2020

Олексій Мочанов про експлуатацію автомобіля зимою. У шведській поліцейської академії Volvo в 1997 році викладали правила користування автомобілем в зимових умовах :

-ніколи. За ніч остигає вся машина, а грієте ви на місці після заводу тільки двигун. Коробка, з'єднання, гумки, амортизатори, підшипники, редуктори, моторчики, шини - все охололо і вимагає плавного поступового прогріву в русі, не на місці. Завели, дали попрацювати пару хвилин , якщо потрібно обтрусіть сніг з капота, даху, багажника і стекол - і рушайте з місця. В русі машина прогріється швидше, рівніше і правильно.

- Під’їдьте на парковку, заглушіть машину і відкрийте двері або опустіть вікна на заглушеному автомобілі.

Треба вихолодити салон, вирівняти температуру повітря в салоні і на вулиці. Тоді конденсат теплого салону не осяде на склах і вранці не доведеться його здувати-відтирати.

Якщо є можливість на ніч зняти двірники або просто підняти їх від скла - зробіть це, для того щоб гумка, не примерзла до скла за ніч і не довелося вранці віддирати.

Якщо в машині встановлений кондиціонер - включайте його при гарячій печі, так швидше відійдуть від запотівання скла салону зсередини.

Майте у машині щітку від снігу і використовуйте її щоб очистити від снігу не тільки машину зовні, але і взуття при посадці, особливо це стосується підошв водія, тому що вам доведеться працювати педалями відразу після посадки, а підошви по педалях не повинні ковзати.

Не одягайтеся взимку в дорогу так, щоб було жарко і задушливо. Уникайте задушливого одягу, навіть якщо зараз модний такий фасон.

Тим, у кого є підігрів сидінь. Пам'ятайте: він потрібен не для того, щоб зробити сидіння гарячим. А для того, щоб воно перестало бути холодним після довгої стоянки. Не забувайте вимикати підігрів, не потрібен вам ревматизм і проблеми з попереком!

Оптимальне значення температури в салоні 22 градуси за Цельсієм (72 по Фаренгейту). Відразу після посадки в салон немає сенсу ставити опалення на максимальне значення. Все одно якщо у вас не автономна пічка Вебасто - тепле повітря не піде через дефлектори поки не нагріється до робочої температури мотор.

Перевіряйте омивач скла. Взимку це важливіше, ніж влітку, бо бруд може потрапити на лобове скло в будь-який момент і тут же висохнути. Тоді доведеться екстрено гальмувати, включати аварійку і протирати скло для огляду, стаючи на заваді для інших учасників руху.

Зимовими взимку повинні бути не тільки шини, але і акумулятор. Якщо ваш акумулятор служить вам вже три зими - під час четвертої можуть почати виникати проблеми. Краще поміняти заздалегідь на новий.

У разі якщо їдучи по сніговій дорозі і у вас почалася вібрація на кермі - заїдьте на любу мийку по дорозі і попросіть оббити підкрилки та сніг між колісними і гальмівними дисками. Якщо після цієї процедури вібрація не пропала - доведеться їхати на шиномонтаж, можливо ви погнули диск або заробили «Гулю» (грижу) на колесі.

Завжди майте під рукою в салоні паперові рушники. Вони стануть в нагоді щоб протерти дзеркала, фари, ручки дверей і багажника. І ,звичайно, руки після цього.

Зима на автомобілі - час, який потрібно пережити.

Машини не люблять їздити взимку, вони створені і налаштовані для весняно-літньо-осінньої експлуатації, а не для зимової.

Не намагайтеся «дістати» з машини все, що вона вміє і все, що в неї закладено інженерами.

Гальмувати на холодному і слизькому покритті небезпечніше, рулити в зимовому одязі не так зручно, реакція у людини взимку не така, як влітку, пічка нагріває і розслабляє, повітря в салоні сухіше, ніж влітку, бо не зволожується, поведінка машин навколо така ж, як і у вас.

Будьте уважні !

Залишаєте більшу дистанцію машини, що їде попереду - будьте готові, що туди влізе хтось із сусіднього ряду і якщо ви загальмуєте в нього - ви будете винні. На жаль. При таких розкладах, якщо бачите початок нахабного маневру - трохи додайте швидкість і не дайте зайняти простір .

Зберігайте холодну голову, будьте ввічливі і без необхідності не сідайте в автомобіль.

Зима - це час, який потрібно пережити.

Бажано не за кермом. Факт.

Поділитися :

Заплануйте уроки водіння у нас !