Олексій Мочанов про експлуатацію автомобіля зимою. У шведській поліцейської академії Volvo в 1997 році викладали правила користування автомобілем в зимових умовах :
1. Автомобіль не прогріваємо:
-ніколи. За ніч остигає вся машина, а грієте ви на місці після заводу тільки двигун. Коробка, з'єднання, гумки, амортизатори, підшипники, редуктори, моторчики, шини - все охололо і вимагає плавного поступового прогріву в русі, не на місці. Завели, дали попрацювати пару хвилин , якщо потрібно обтрусіть сніг з капота, даху, багажника і стекол - і рушайте з місця. В русі машина прогріється швидше, рівніше і правильно.
2. Щоб зранку не запотівали вікна зсередини - зробіть так :
- Під’їдьте на парковку, заглушіть машину і відкрийте двері або опустіть вікна на заглушеному автомобілі.
Треба вихолодити салон, вирівняти температуру повітря в салоні і на вулиці. Тоді конденсат теплого салону не осяде на склах і вранці не доведеться його здувати-відтирати.
3. Про двірники :
Якщо є можливість на ніч зняти двірники або просто підняти їх від скла - зробіть це, для того щоб гумка, не примерзла до скла за ніч і не довелося вранці віддирати.
4. Про кондиціонер :
Якщо в машині встановлений кондиціонер - включайте його при гарячій печі, так швидше відійдуть від запотівання скла салону зсередини.
5. Про щітку від снігу:
Майте у машині щітку від снігу і використовуйте її щоб очистити від снігу не тільки машину зовні, але і взуття при посадці, особливо це стосується підошв водія, тому що вам доведеться працювати педалями відразу після посадки, а підошви по педалях не повинні ковзати.
6. Про одяг:
Не одягайтеся взимку в дорогу так, щоб було жарко і задушливо. Уникайте задушливого одягу, навіть якщо зараз модний такий фасон.
7. Про підігрів сидінь:
Тим, у кого є підігрів сидінь. Пам'ятайте: він потрібен не для того, щоб зробити сидіння гарячим. А для того, щоб воно перестало бути холодним після довгої стоянки. Не забувайте вимикати підігрів, не потрібен вам ревматизм і проблеми з попереком!
8. Про пічку:
Оптимальне значення температури в салоні 22 градуси за Цельсієм (72 по Фаренгейту). Відразу після посадки в салон немає сенсу ставити опалення на максимальне значення. Все одно якщо у вас не автономна пічка Вебасто - тепле повітря не піде через дефлектори поки не нагріється до робочої температури мотор.
9. Про омивач скла:
Перевіряйте омивач скла. Взимку це важливіше, ніж влітку, бо бруд може потрапити на лобове скло в будь-який момент і тут же висохнути. Тоді доведеться екстрено гальмувати, включати аварійку і протирати скло для огляду, стаючи на заваді для інших учасників руху.
10. Про шини та акумулятор:
Зимовими взимку повинні бути не тільки шини, але і акумулятор. Якщо ваш акумулятор служить вам вже три зими - під час четвертої можуть почати виникати проблеми. Краще поміняти заздалегідь на новий.
11. Про вібрацію при русі:
У разі якщо їдучи по сніговій дорозі і у вас почалася вібрація на кермі - заїдьте на любу мийку по дорозі і попросіть оббити підкрилки та сніг між колісними і гальмівними дисками. Якщо після цієї процедури вібрація не пропала - доведеться їхати на шиномонтаж, можливо ви погнули диск або заробили «Гулю» (грижу) на колесі.
12. Корисна дрібниця:
Завжди майте під рукою в салоні паперові рушники. Вони стануть в нагоді щоб протерти дзеркала, фари, ручки дверей і багажника. І ,звичайно, руки після цього.
13. На завершення:
Зима на автомобілі - час, який потрібно пережити.
Машини не люблять їздити взимку, вони створені і налаштовані для весняно-літньо-осінньої експлуатації, а не для зимової.
Не намагайтеся «дістати» з машини все, що вона вміє і все, що в неї закладено інженерами.
Гальмувати на холодному і слизькому покритті небезпечніше, рулити в зимовому одязі не так зручно, реакція у людини взимку не така, як влітку, пічка нагріває і розслабляє, повітря в салоні сухіше, ніж влітку, бо не зволожується, поведінка машин навколо така ж, як і у вас.
Залишаєте більшу дистанцію машини, що їде попереду - будьте готові, що туди влізе хтось із сусіднього ряду і якщо ви загальмуєте в нього - ви будете винні. На жаль. При таких розкладах, якщо бачите початок нахабного маневру - трохи додайте швидкість і не дайте зайняти простір .Будьте уважні !
Зберігайте холодну голову, будьте ввічливі і без необхідності не сідайте в автомобіль.
Зима - це час, який потрібно пережити.
Бажано не за кермом. Факт.
Поділитися :